Reštart sezóny pre TATRY RACING

Po vynútenej prestávke pandémiou koronavírusu absolvuje svoj prvý štart popradský tím TATRY RACING na moravskom polygóne v Kopřivnici. 

Automobilový šport patrí medzi športy, ktoré boli pandémiou koronavírusu COVID-19 zasiahnuté azda najviac. Rušili sa preteky, odkladal sa štart sezóny a tímy zatiaľ strácali svojich partnerov. Zdá sa však, že najhoršie obdobie už máme za sebou a tak sa treba rýchlo vrátiť do starých koľají. Slovenské automobilové súťaže na úrovni šampionátov, či jednotlivých pohárov sa chystajú na reštart na prelome júna a júla. Tímy zatiaľ hľadajú možnosti, kde si by mohli po dlhej pauze otestovať techniku a oprášiť jazdecké zručnosti. Popradský tím TATRY RACING, ktorý štartuje len vo svojej druhej sezóne, sa rozhodol pre súťažnú konfrontáciu na polygóne v Kopřivnici.


„Situácia, ktorá vznikla s nečakaným nástupom pandémie, pomenila naše plány na sezónu. Vlastne, tak ako všetci, začíname úplne odznova,“ konštatuje šéf tímu, Vlado Chovan. „Rozhodli sme sa, že najlepším testom je priama konfrontácia na menších pretekoch. Preto budeme štartovať v Kopřivnici. Navyše je to miesto, kde sa bude jazdiť aj jedna zo súťaži sezóny MRC, v ktorej štartujeme, a tak to dáva ďalší zmysel. Chvála bohu hranice sú už otvorené a na Moravu sa tešíme.“


Posádkou, ktorá cestuje za rieku Morava vo farbách tímu TATRY RACING, je skúsená dvojica Tomáš Minarovič a Lucia Laurincová. „Od štartu pod Krásnou Hôrkou som nesedel za súťažným volantom a už sa neviem dočkať,“ raduje sa netrpezlivý Bánovčan. „Pre nás všetkých to bolo veľmi ťažké obdobie, ktoré nás poznačilo nielen športovo, ale aj pracovne. Verím, že sa teraz konečne všetko zasa vráti a zasa budeme môcť normálne fungovať.“ Tomáš s Luciou budú jazdiť na Mitsubishi Lancer Evo IX. „Podľa štartovej listiny to vyzerá na zaujímavú zostavu. My sme sa rozhodli znova pre „myšiaka“, ktorého nám pripravuje šikovný Marek Špavelko a s ktorým sme veľmi spokojní. Tatrovácky polygón poznám. Uvidíme, ktorú kombináciu pre nás pripravili tentoraz. Každopádne sme už všetci lační po súťažných kilometrov.“


Český pohárový seriál Traiva Rally Cup mal pôvodne na programe desať súťaží, no po pandémii aj on musel korigovať sezónu. Úvodných päť podnikov bolo zrušených a začína sa práve tento víkend na kopřivnickom polygóne. Preteky sú jednodňové, jazdia sa v sobotu 13.júna 2020. Organizátori sa museli popasovať s prísnymi nariadeniami vlády pre konanie športových podujatí a preto striktne obmedzili aj vstup do areálu na maximálne 100 osôb. Jazdiť sa bude na dvoch úsekoch, ktoré posádky absolvujú v troch sekciách. Spolu teda šesť rýchlostných úsekov s celkovou dĺžkou 25 kilometrov. Začína sa o deviate dopoludnia a víťazov vyhlásia o štrnástej popoludní. 

Ľuboš Kašický

Partneri tímu