Polovka SRP neobhájil

Technická porucha zmarila šance Tomáša Polovku, a popradského tímu TATRY RACING, na obhajobu vlaňajšieho titulu v Slovenskom Rally Pohári.  

Prvou ranou popradskému tímu TATRY RACING pred finálovou súťažou v Košiciach bola správa o pozitívnom teste spolujazdca Dana Turcsánayiho. Ten musel preventívne zostať doma a na jeho horúce sedadlo sa posadil Rišo Čech. Žiaľ, toto nebola jediná nepríjemná správa pre ambiciózny tím bojujúci o obhajobu vlaňajšieho prvenstva v Slovenskom Rally Pohári. 

„Prichádzali sme Košíc plní optimizmu a verili sme, že dokážeme dobehnúť bodovú stratu a otočíme súboj o majstrovský titul na našu stranu,“ vraví Tomáš Polovka. „Auto sme mali dobre pripravené a otestované aj na Sliačoch. Pozitívny test bol síce nepríjemnosťou, ale Dano ostal doma a dobre ho zaskočil Rišo. Rozhodnúť sa teda malo tak, ako sa patrí, priamo na trati.“


Pre skúseného Polovku košické trate neboli žiadnou neznámou. Bolo ich treba zvládnuť čo najlepšie a nepripustiť si tlak na výsledok.

„Do súťaže sme vstúpil tretím miestom na úvodnej rýchlostnej skúške v Herľanoch. Niečo sme síce stratili, ale bol to dobrý základ pre zvyšok dňa,“ približuje priebeh prvej etapy Spišiak. „V druhej ereske sme chceli zatiahnuť a vylepšiť si čas. Odišiel však snímač kľukovej hriadele a zostali sme na trati. Prvý súťažný deň sme tak nedokončili sa nezískali žiadny bod,“ konštatoval smutne Polovka. „Myslím, že titul je už stratený, ale opravíme poruchu a zajtra chceme pokračovať. Nebudeme to siliť, ale v rely sa môže stať čokoľvek.“


Lenže človek mieni a osud mení. Chlapci z tímu TATRY RACING pracovali na odstránení poruchy, no tá sa ukázala vážnejšia a odstrániť ju na mieste nebolo možné.

„Robili sme asi do jedenástej. Vymenili sme snímač, no ukázalo sa, že bude treba vymeniť aj kľukovku. Absolvovať však nočnú smenu a nevyspatí potom štartovať by bolo príliš nebezpečné. Navyše v situácii, keď už sme šancu na obhajobu stratili to ani nedávalo zmysel. Museli sme sa teda zmieriť s osudom. Ale šport už je taký. Raz vyhrá jeden, inokedy zasa druhý. Gratulujeme Lacovi a Julovi k titulu! Bol to pekný súboj. Na budúci rok znova zabojujeme,“ sľubuje Tomáš Polovka. 


„Posádka a celý tím urobili, čo bolo v ich silách, za čo im ďakujem,“ uzatvára účasť na košickom finále sezóny 2021 šéf tímu, Vlado Chovan. „Automobilový šport je krásny, ale je tvrdý a nekompromisný. Vlani sme sa radovali my, a teraz zasa naši súperi. Dôležité je, že aj v ťažkých kovidových časoch dokážeme organizovať súťaže a pretekať. Veríme, že ďalšom roku sa situácia už konečne normalizuje a budeme si to spoločne všetci znova užívať. Za celý tím ďakujem usporiadateľom súťaže. Poďakovanie patrí aj naším skvelým fanúšikom a skvelým partnerom. Bez nich by sme túto sezónu ťažko mohli absolvovať. Veríme, že sa stretneme aj v sezóne 2022.“ 


Ľuboš Kašický


Partneri tímu