Polovka s novým motorom

Popradský tím TATRY RACING zabojuje v Liptovských Sliačoch o ďalšie body do MRC so skúsenou posádkou Tomáš Polovka a Daniel Turcsányi.


Memoriál Mariána Golského v Liptovských Sliačoch má pred sebou už piaty ročník, ktorý sa koná ako tretie podujatie aktuálneho ročníka Motorsport Rally Cupu (MRC). Napriek tomu, že termín súťaže koliduje s podujatím MSR slalomu v Gelnici, na štartovej listine nechýba väčšina významných hráčov z priebežného poradia. Polovka s Turcsányim to majú dobre rozbehnuté tak v triede, ako aj v absolútnom poradí.

„Aj keď sme aktuálne v priebežnom poradí absolútne na druhom mieste, tak v očakávaniach sme realisti. Kategória 4 je aj v Liptovských Sliačoch osadená silnými menami, ktoré budú bojovať o pozície v absolútnom poradí. My sa preto radšej sústredíme na súperov v našej kategórii A3, ktorú vedieme. I tu máme veľa silných hráčov, no budeme sa snažiť aj v tejto konkurencii vyjazdiť pekný výsledok,“ rozumne vraví skúsený Tomáš Polovka, ktorému už tradične „číta noty“ starý harcovník Dano Turcsányi.


Po augustovej súťaži vo Vranove nad Topľou sa Spišiaci rozhodli vymeniť motor na svojom Seate Ibiza.

„Starý motor už mal svoje kilometre a myslím, že už bolo načase,“ vysvetľuje Polovka. „Využili sme, že teraz bola dlhá prestávka medzi pretekmi a tak sme všetko stihli bez zbytočného stresu. Preverili sme motor už aj na výkonovej stolici a verím, že sme na preteky pripravení a všetko bude fungovať ako má.“


Automobilovú súťaž v Liptovských Sliačoch pripravili usporiadatelia na sobotu 2. októbra 2021. Jazdiť sa bude už na osvedčenej trati medzi Liptovskými Sliačmi a Nižným Sliačom. Zaujímavý štvorkilometrový úsek je z osemdesiatich percent asfaltový a zvyšok tvorí šotolina. Pretekať sa bude v obidvoch smeroch, pričom prvé tri rýchlostné skúšky sa pôjdu v smere z Liptovského Sliača na Nižný Sliač (Bežan), a zvyšné tri eresky druhej sekcie sa odjazdia v opačnom smere z Nižného Sliača (Raka). Spolu teda 24 ostrých kilometrov (s prejazdami 49 km). Administratívne a technické preberanie začína v piatok od desiatej. Štart prvého vozidla do súťaže v sobotu je naplánovaný na 8.30 hod.

„Som rád, že napriek ťažkostiam v kovidovom období automobilový šport žije a my môžeme pokračovať v tom, čo milujeme,“ vraví šéf tímu TATRY RACING, Vlado Chovan. „Všetci veríme v pekný výsledok našej posádky, ktorým by sme radi chceli poďakovať všetkým partnerom, ktori pri nás stoja aj v ťažkej dobe.“

Ľuboš Kašický


Partneri tímu