Polovka na kopec a Benček na cup

Smutná správa o zrušení Rallye Tatry prispela k rozhodnutiu tímu TATRY RACING nasadiť svoje posádky v ďalších pretekoch. 


„Všetci sme sa naozaj tešili, že sa budeme môcť ukázať našim fanúšikom na domácej automobilovej súťaži pod Tatrami. V tomto ťažkom roku, poznačenom pandémiou koronavírusu, sa všetko rýchlo mení,“ konštatuje smutne šéf tímu TATRY RACING, Vlado Chovan. „Milujeme tento šport a ak už nemôžeme štartovať v Poprade, tak sme hľadali aspoň alternatívu za zrušené preteky.“


Počas najbližšieho víkendu sa však tím TATRY RACING bude musieť rozdeliť. Jedna posádka bude smerovať za Košice, na preteky Profitunning Cupu v Slanci, a druhá posádka zasa po rokoch vyskúša štart na kopci pri Zvolene, kde sa na Ostrej Lúke pôjde druhý podnik Majstrovstiev Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu.  


„Na kopce bežne nechodíme,“ priznáva Tomáš Polovka. „Vlastne sa ani nepamätám presne na rok, kedy sme naposledy štartovali na kopci. Azda v roku 2012? Naozaj neviem. Bolo to v Dobšinej, kde som si dobre zajazdil. Naša rely sezóna je však v tomto roku ťažko skúšaná a keď už nemôžeme štartovať doma pod Tatrami, tak sme si povedali, že to vyskúšame znova na kopci. Využili sme, že teraz sa pôjde Ostrá Lúka a uvidíme, ako sa nám bude dariť. Podľa toho sa rozhodneme, či sprobujeme neskôr aj ďalšie preteky do vrchu.“ Tomáš Polovka bude jazdiť so svojim Seatom Ibiza, a hoci Dano Turcsányi sa na kopci do sedadla spolujazdca posadiť nemôže, tak určite bude aspoň Tomáša podporovať.


Druhým vozidlom, ktoré počas druhého septembrového víkendu vyštartuje vo farbách tímu TATRY RACING, je Mitsubishi Lancer evo IX. S ním bude jazdiť Dominik Benček na šiestom podujatí Profituning Cupu 2020, ktoré sa ide pod hradom Slanec. Prešovčan obhajuje vlaňajší titul v tejto sérii, no v tomto roku je priebežne zatiaľ na treťom mieste. Nádej na obhajobu síce stále žije, ale strata bodov z Cestíc a Jahodnej je už citeľná. „V Cesticiach som mal technický problém a prvý deň na Jahodnej som vynechal pre súťaž MRC. Súperi si zatiaľ vyjazdili náskok. Jeden najhorší výsledok sa síce odpočíta, no dobehnúť stratu bude ťažké. Stať sa však môže všetko, a ja sa určite znova pokúsim zvíťaziť,“ vraví správne naladený Dominik Benček, ktorý pôvodne zamýšľal Slanec len ako prípravu na Rallye Tatry, no teraz sa z testu stáva hlavná súťaž.


Dodajme, že na Ostrej Lúke pri Zvolene sa jazdí na dva súťažné dni (sobota 12. septembra a nedeľa 13. septembra). Po obidva dni pretekári absolvujú dopoludnia, na 2650 metrov dlhej trati, dva tréningy, a popoludní dve súťažné jazdy. Na automobilovej súťaži v Slanci zasa čaká na súťažné posádky dvojkilometrový úsek, ktorý sa pôjde trikrát. Štart do prvej jazdy je v sobotu 12. septembra o 10.15 hod. To všetko samozrejme za prísnych bezpečnostných opatrení, ktoré sú zamerané proti drzému vírusu Covid 19.


Ľuboš Kašický


Partneri tímu