Po kopcovom pohári sa Polovka raduje aj rely poháru!

Popradský tím TATRY RACING poslal na štart záverečného podniku slovenskej rely sezóny 2020 Tomáša Polovku a Dominika Benčeka.


Na Slovakia Ringu sa jazdilo o body v dvoch súťažných dňoch, pričom druhý súťažný deň bol hodnotený 1,5-násobkom (ako záverečný bodovaný deň sezóny). Organizátori dokázali vtesnať do areálu autodrómu neuveriteľné desiatky kilometrov, keď sa niektoré úseky jazdili na niekoľko kôl. Pre Majstrovstvá republiky bolo rozdelených dvanásť meraných úsekov do dvoch etáp, no pre súťažné posádky jazdiace v Slovenskom Rally Pohári usporiadatelia primerane znížili počet eresiek na sedem. 


A práve v Slovenskom Rally Pohári (SRP) štartovala spišskonovoveská posádka tímu TATRY RACING v zložení Tomáš Polovka a Daniel Turcsányi. Polovka nedávno na Slovakia Ringu dokázal vyjazdiť Slovenský kopcový pohár (SKP) a tentoraz bol v hre aj o SRP. „Nastupovali sme vedomím, že sme sa na súťaž dobre pripravili a tak sme sa do toho opreli hneď v úvode,“ vysvetľuje vysmiaty pohoďák zo Spišskej Novej Vsi. „Už v úvodnej rýchlostnej skúške sme zatiahli a vyjazdili si náskok, ktorý sme potom, po zvyšok prvého súťažného dňa, len kontrolovali. Síce sa to nezdalo, ale podmienky boli veľmi náročné a stačila malá nepozornosť, aby človek urobil chybu na technickej a šmykľavej trati. Studený bol nielen povrch eresiek, ale aj pneumatiky.“


Tomáš s Daňom to však zvládli bez problémov a už po prvom súťažnom dni sa mohli radovať zo zisku druhého pohára v tejto sezóne. „Je to veľmi dobrý pocit. Ku kopcovému poháru sa nám podarilo pridať aj rely pohár a verím, že sme týmto úspechom potešili všetkých fanúšikov nášho tímu TATRY RACING, ktorému patrí vďaka za podporu.“ Počas druhého súťažného dňa si spišská posádka popradského tímu, jazdiaca na Seate Ibiza, preteky už užívala a pripísala si body aj za druhé víťazstvo. „Nemali sme žiadny tlak a pokojne sme mohli odjazdiť celé preteky. Bol to pekný víkend, ktorý sa síce na rely veľmi nepodobal, ale vďaka aj za to, že sme vôbec mohli nejako dokončiť kovidovú sezónu,“ konštatuje Tomáš Polovka.


Druhou posádkou, ktorá na okruhu pri Orechovej Potôni reprezentovala farby tímu TATRY RACING, bola prešovská dvojica Dominik Benček a Rado Plichta. Chlapci štartovali v slovenskom šampionáte v triede tri. Kedysi silno obsadzovaná trieda teraz registrovala na štarte iba dve vozidlá a tak nebolo príliš o čo bojovať. „Vedeli sme, že titul ma už istý Tomáš Ondrej a tak sme si chceli akurát dobre zapretekať a prípadne potešiť pekným výsledkom,“ vraví Dominik Benček. Tentoraz však rýchlemu Prešovčanovi šťastie neprialo. Po obidva dni Mitsubishi Lancer Evo IX sužovali technické problémy a ani jeden deň Benček s Plichtom cieľ nevideli. „Hneď na druhej ereske sa nám zlomila poloos a museli sme odstúpiť. Podarilo sa nám to opraviť a nastúpili sme znova do druhého súťažného dňa, ale nejako to nefungovalo tak, ako by malo. Nechcel som riskovať poškodenie auta. Preto sme odstúpil aj v polovici druhej etapy. Úprimne nás to veľmi mrzí, že nám posledné preteky roka nevyšli, pretože rok bol inak celkom úspešný. Chcem sa poďakovať Vladovi Chovanovi za podporu. Sezóna sa skončila a uvidíme, ako sa vydarí nový rok,“ povedal Dominik Benček.


A ako videl finále sezóny Majstrovstiev Slovenska 2020 šéf tímu TATRY RACING, Vlado Chovan? „Bol to veľmi zvláštny rok. Na začiatku to vyzeralo veľmi nádejne, no potom prišla dlhá korona pauza a všetci sme radi, že sa nám sezónu aspoň podarilo dokončiť. Veľká vďaka všetkým, ktorí sa o to pričinili. Na záver sezóny chcem veľmi poďakovať všetkým našim partnerom za pomoc a podporu. Ďakujem veľmi všetkým súťažným posádkam, ktoré v tejto sezóne reprezentovali farby nášho tímu. Chlapi, dobrá práca! A veľká vďaka aj našim fanúšikom, ktorí nám držali palce. Verím, že v nasledujúcej sezóne bude už situácia lepšia a znova sa všetci budeme môcť stretávať spolu na súťažiach nášho obľúbeného športu.“ 


Ľuboš Kašický

Partneri tímu