Na Pálave bude poriadne horúco

Tretí podnik MSR automobilových súťaží sa jazdí už tento víkend  v Hustopečiach. Popradský tímu TATRY RACING na Moravu nasadzuje posádku Kovács – Dovalovský, bojujúcu o majstrovský titul v triede 3.


Priestor na juhu Moravy je známy svojou mikroklímou a v rámci celého územia českej republiky je vlastne najteplejší. V lete tam neraz teploty vystupujú do hodnôt okolo 35°C a posádky v kokpitoch súťažných špeciálov zažívajú poriadnu saunu. A ako naschvál, nástup tohtoročných pekelných horúčav na Pálave v okolí Hustopečí, meteorológovia predpovedajú práve nadchádzajúci víkend.

„Uff, nepríjemne sa pozerá už len na predpovede, no podmienky budeme mať všetci rovnaké a tak musíme zabojovať,“ berie situáciu s nadhľadom skúsený Tibor Kovács. „Na súťaži v Hustopečiach som už štartoval a tak viem do čoho ideme. Sú tam pekné trate, kde asfalt miestami oživuje šotolina. Úprimne sa na to teším, ako dobre si zajazdíme.“ 


Tibor bude tradične zdieľať kokpit s Petrom Dovalovským. Ich Mitsubishi Lancer Evo VI štartuje v triede 3, kde je niekoľko posádok s vážnymi ambíciami na majstrovský titul.

 „Videl som, že nastupujú Lukáš s Julom Lapdavskí a tiež Vlasto Majerčák s Paľom Kušnierom. To sú ostrieľané posádky s ktorými čakáme vážny súboj. Svoju kožu však lacno nepredáme a zabojujeme,“ dušuje sa usmiaty Popradčan.


Po technických problémoch na domácej súťaži, keď museli predčasne odstúpiť, urobili Tibor s Petrom na svojom „myšiakovi“ malú generálku a veria, že auto ich podrží a pomôže k dôležitým bodom v šampionáte. 

„Vlastne sme urobili generálku motora, vymenili sme tiež turbo, upravili prevody v prevodovke, ktorá bola príliš krátka a veľa ďalších dôležitých vecí. Sme v polovici sezóny a veríme, že budeme mať už viac šťastia a potešíme seba aj našich fanúšikov peknými výsledkami,“ dodáva Tibor Kovács.


„Chlapci mali doma trochu smolu, no teraz sme už všetci pozitívne naladení a veríme, že na krásnych, no náročných tratiach v Hustopečiach sa situácia nakloní viac na našu stranu. Veď chceme dopriať radosť našim fanúšikom a partnerom, ktorým ďakujeme, že pri nás stoja aj v náročnom pandemickom období. Prosím, držte nám palce,“ obracia sa pozitívne smerom k fanúšikom aj šéf tímu TATRY RACING, Vlado Chovan.


Rely v Hustopečiach je oficiálne tretím podnikom päťdielnej sezóny Majstrovstiev Slovenska automobilových súťaží a zároveň sa jazdí spoločne v silnej konfrontácii s českým národným majstrákom, respektíve tiež ako podujatie Zóny Strednej Európy. Na Morave povolili súťaži aj fanúšikov a tak sa automobilový šport raduje. Slávnostný štart je už v piatok podvečer, kedy na posádky následne čakajú ešte štyri rýchlostné skúšky. Tie uzatvoria prvú etapu, respektíve pre slovenské posádky prvý súťažný deň. V sobotu 19. júna sa pokračuje druhou etapou a šesticou ďalších rýchlostných skúšok. Víťaza na rampe privítame okolo šestnástej hodiny popoludní. Súčasťou moravskej edície slovenského majstráku nie je Slovenský rely pohár (SRP) a tak posádka Polovka – Turcsányi ostáva doma. Na SRP čaká najbližšie podujatie až v polovici augusta, kedy sa pôjde Rally Vranov. 

Ľuboš Kašický


Partneri tímu