Kopřivnický cieľ splnený

Mladý popradský tím TATRY RACING má za sebou úspešný reštart sezóny na moravskom polygóne v Kopřivnici. 

Takmer päťdesiat posádok sa v sobotu zišlo na polygóne kopřivníckej Tatrovky, aby si po dlhej prestávke, vynútenej pandémiou koronavírusu COVID-19, zasúťažili. Úvodný podnik nového ročníka Traiva Rally Cupu sa síce musel zaobísť bez divákov a za prísneho dodržiavania bezpečnostných nariadení českej vlády, no nič to neubralo na kvalitných výkonoch. Až nečakane silná konkurencia zvádzala súboje o desatiny sekúnd a medzi nimi bolo hneď niekoľko slovenských posádok. Posádka popradského tímu TATRY RACING v zložení Tomáš Minarovič a Lucia Laurincová sa však medzi nimi rozhodne nestratila.


Foto: Radek Caga

„Na každom zo súťažiacich bolo vidieť, že sa úvodného štartu nevedel dočkať,“ konštatuje skúsený Bánovčan, ktorý sedlal Mitsubishi Lancer Evo IX v skupine N4. „Na štarte sa zišla celá paleta vozidiel od WRC, cez moderné R5-ky, historikov až po staré produkčné autá. Po preberačkách sme si dali iba krátky tréning a približne o 10.15 hodine sa vyrážalo na ostrú trať,“ pokračuje Tomáš Minarovič. Pripomeňme si teda, že sa jazdilo na tri sekcie po dvoch meraných úsekoch, medzi ktorými bol priestor na krátky servis. Trať spolu merala 24,9 km.


Foto: Radek Caga

„Vyštartovali sme dobre a v celkovom poradí piatich desiatok súťažných posádok sme sa svojimi časmi neustále pohybovali okolo desiateho miesta,“ približuje samotný priebeh súťaže Minarovič. „Potom sme však dostali tridsaťsekundovú penalizáciu za ťuknutie retardéra na štvrtom úseku, a tá nás napokon odsunula na celkové sedemnáste miesto. Škoda, lebo to vyzeralo na desiate miesto. Ale ako som už vravel, tentoraz bol cieľ iný než zbierať body. Testovali sme mapy motora a nastavenie auta, čo sa nám aj podarilo plniť podľa plánu. Navyše sme si konečne znova naplno zapretekali a nabudilo nás to už do ostrej sezóny. Chcem sa poďakovať celému tímu a našim partnerom za možnosť tohto štartu a rovnako tak Marekovi (pozn.: Špavelkovi), ktorý nám aj teraz výborne pripravil auto.“ V absolútnom hodnotení to teda bolo sedemnáste miesto, no v skupine N4 Tomáš Minarovič vyjazdil šiestu priečku.


Foto: Radek Caga

„S vystúpením nášho tímu som spokojný,“ usmieval sa po pretekoch aj pohodový šéf tímu, Vlado Chovan. „Otestovali sme techniku tak, ako sme chceli. Posádka si znova oživila svoje jazdecké zručnosti a hoci bol teraz výsledok menej dôležitý, tak sme spokojní aj s ním. Dokonca, ak by sme nedostali tridsaťsekundovú penalizáciu, tak sme mohli obstáť ešte lepšie. Cieľ s ktorým sme sem prišli je teda splnený, a my sa teraz môžeme znova začať koncentrovať v príprave na ostré štarty, ktoré nás čakajú už o niekoľko týždňov.“ Popradský tím má v pláne absolvovať celú sezónu MRC (Motorsport Rally Cupu), ktorá pokračuje už 4.júla 2020 práve na polygóne v Kopřivnici, a doplniť to vybranými štartmi na slovenskom rely šampionáte.  


Foto: Radek Caga
Ľuboš Kašický

Partneri tímu